×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Превентивни

Релакс компресивни чорапи 70 денски [12/15 ММ HG]

650 ден.
Шифра: 0902070102 Производител: Solidea, Италија Состав на материјалот: Памук 45%, Полиамид 30%, Еластин 25%

Чорапи со превентивна компресија за подобрување на циркулацијата во нозете. Одлична заштита од длабока венска тромбоза и оток при долготрајни патувања.

Водич за големини

Опис

Релакс чорапите се дизајнирани за луѓе кои седат или стојат по цел ден. Изработени од мек непрозирен густо ткаен материјал и се со градуирана компресија. На стапалото имаат антистрес перниче кое го  релаксира и растеретува стапалото и е одличен избор за луѓе кои често патуваат. Ткаењето е третирано со алое вера,  хидрирајќи ја кожата со секој чекор.

Медицински индикации

Превенираат уморни нозе (болки и отоци),

Проширени вени.