×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Ортопедски перници

Ортомемори анатомска перница Миконос

2.590 ден.
Шифра: 0100140000 Производител: Anatomic Help, Грција Материјал: Мемори пена

Анатомска перница направена од мемори пена која ја поддржува природната линија на вратот. Се препорачува за лица со болки во вратот, дегенеративни промени како и за превенција од нив.

Опис

Анатомската перница Миконос е направена од мемори пена со голема густина која одлично се адаптира на вашата анатомска градба, во навлака од мек памук. Нејзиниот анатомски облик ја продолжува природната линија и ја поддржува соодветната позиција на ‘рбетниот столб. Погодна за луѓе со болки во вратот, дегенеративни промени на ‘рбетот и одлична како превенција од нив.

Поврзани производи