×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Опис

Ортопедски градник Рита со специјални џебови за градна протеза изработен од материјал COOLMAX® кој не ја задржува топлината за поголема удобност. Градникот е мек, со мазни корпи без фишбајни а во делот на деколтето има чипка. Еластични прерамки се  регулираат за да се обезбеди идеална поддршка. Достапен во бела, беж и црна боја.

Материјал: 65% Полиестер, 30% Полиамид 

ФЗОМ индикации

Z90.1 Стекнат недостаток на дојка

Q83.0 Конгенитално отсуство на дојка со отсутна брадавица

C50 Малигна неоплазма на дојка

Препишува

Матичен лекар

Поврзани производи