×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Превентивни

Наоми компресивни хулахопки 70 денски [12/15 MM HG]

950 ден.
Шифра: 0901070102 Производител: Solidea, Италија Состав на материјалот: 78% Полиамид 20% Еластин 2% Памук

Хулахопки со превентивна компресија за подобрување на циркулација при долготрајно стоење или седење.

Водич за големини

Опис

Комфор, стил и функција се главни карактеристики на овие хулахопки. Градуираната компресија овозможува подобрување на циркулацијата и совршено обликување на нозете и струкот. Имаат меко перниче на стапалото и се антимикробиолошки третирани  на  што се должи целодневната удобност и свежина.

Медицински индикации

Превенција и третман на благи форми на проширени вени;

Пајажест венски цртеж на нозете;

Уморни нозе (отоци и болки);

Професионална предиспозиција (долго седење или стоење).